Surowce mineralne, przemysł górniczy, wydobywcy, hutniczy, ceramiczny i materiałów ogniotrwałych – od tych gałęzi przemysłowych rozpoczynaliśmy naszą przygodę z przetwarzaniem surowców.
Polecamy:
PRZESIEWACZE:
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, oferujemy najwyższej jakości przesiewacze, w tym wibracyjne, które stanowią nieodłączny element wyposażenia zakładów specjalizujących się w klasyfikacji oraz obróbce surowców mineralnych, spożywczych, farmaceutycznych i chemicznych.
Dzięki prostej regulacji przeciwwag silnika w przesiewaczach wibracyjnych okrągłych proponowane przez nas rozwiązania umożliwiają odpylanie oraz odfiltrowywanie różnego typu produktów, znajdując zastosowanie w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu. Urządzenia pozwalają na osiąganie bardzo dobrych wyników nawet przy niezwykle drobnych i wyjątkowo pylistych frakcjach, zwiększając wydajność przetwarzania przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych.
W naszej ofercie warto zwrócić uwagę na kompletny zestaw do przesiewania serwatki, w skład którego wchodzi:
- przesiewacz wibracyjny całkowicie wykonany ze stali kwasoodpornej AISI304 z pokrywą,
- sito 43 mikrony lub 32 mikrony,
- system bazooka,
- CIP,
- woreczek antypieniący,
- wydajności od 4 do 30 m3/h,
Przesiewacze mogą być wykonywane zgodnie z ATEX do strefy 21, wykonanie ze stali węglowej, stali kwasoodpornej AISI 304 lub 316.
W ofercie posiadamy także przesiewacze typu Heavy-duty do frakcjonowania przede wszystkim surowców mineralnych, takich jak kamienie, skały, piasek, żwir, węgiel itp.
W naszej ofercie nasi Klienci znajdą takie marki, jak:
– przesiewacze Amkco, szczególnie polecane do przesiewania serwatki,
– przesiewacze Cuccolini, ich mocną stroną jest atrakcyjna cena,
– przesiewacze MCLeca, nowość na rynku polskim, w tym wytrząsarki laboratoryjne
– przesiewacze Filtra, w tym przesiewacze laboratoryjne wibracyjne, odśrodkowe (wirówkowe),
– przesiewacze bębnowe Munson Machinery,
– łyżki przesiewające MB Crusher,
– separatory kaskadowe, klasyfikatory grawitacyjne Merz Aufbereitungstechnik
KLASYFIKATORY:
Klasyfikatory stosowane są w zamkniętych układach mielących, a ich celem jest oddzielenie frakcji właściwej od frakcji grubej (nadziarna), która z powrotem wraca do młyna. Stąd nazwa układ zamknięty. Klasyfikatory pracują w układach suchych, natomiast w układach mokrych stosowane są hydrocyklony. Przy mieleniu na sucho używamy klasyfikatorów powietrznych statycznych i dynamicznych lub cyklonów.
Klasyfikatory mogą pracować także samodzielnie, jako samodzielne instalacje. W skład instalacji klasyfikującej wchodzą sam klasyfikator, wentylator (wytwarzanie podciśnienia w układzie), filtry.
Klasyfikatory używane są do rozdzielania frakcji drobnych i bardzo drobnych, najczęściej w zakresie od kilku mikronów, przy zachowaniu bardzo wysokiej jakości uziarnienia frakcji.
Wśród wielu zalet klasyfikatorów, na szczególną uwagę zasługują:
– łatwa regulacja wielkości klasyfikowanych cząstek
– ustawienie stałej w czasie wielkości klasyfikowanych cząstek
– niskie zużycie energii podczas procesu
– możliwość klasyfikacji także wilgotnych cząstek
– wysoka jakość klasyfikacji i niezawodność urządzenia